Yeşil Elmanın Sağlığa Faydaları

Yeşil elma oldukça sağlıklı olan meyveler listesinde adını üst sıralara yazdırmış bir meyvedir. Ortalama bir yeşil elma 54 kalori değerindedir. Demir, çinko, bakır, magnezyum bakımından çok zengindir. Her gün  bir adet elma yemek sağlığınız açısından çok faydalıdır. Yeşil elmanın faydalı olduğu bir çok başlık yer almaktadır.

Zayıflama

Sabahları uyandığınızda 1 elma yemek hem kahveden daha etkili uykunuzu açar hemde kilo kaybı konusunda oldukça faydalıdır. İçerdiği bol lifli yapısı ile tokluk sürenizi uzun tutarak öğünlerinizde daha az yemek yemenizi sağlar. Böylece kilo kontrol sürecinde daha hızlı kilo vermeniz açısından destekçidir. İçerdiği lifli yapı bağırsak sistemini de çalıştırdığı  için kabızlığa bağlı şişlik sorunu konusunda da faydalı olacaktır.

Kan Şekerini Düzenleme

Yeşil elmanın aç karna tüketilmesi şekerin absorbe edilmesini geciktirdiği için pankreasa şeker dengelemesi konusunda yardımcı olur. Bu yönü özellikle şeker hastaları için oldukça faydalıdır. Yapılan araştırmalar  aç karna yeşil elma tüketenlerin tüketmeyenlere oranla daha az şeker hastalığına yakalanma riski olduğunu göstermektedir.

Güçlü Dişler

Dişlerin doğal fırçasıdır. Yeşil elma ısırılarak tüketildiğinde diş yüzeyinin temizlenmesini sağlar. Ayrıca diş etlerini rahatlatır.Ağız florasına faydalı olan sıvısı ile daha sağlıklı gülüşler elde etmenizi sağlar.

Kalp Ritmi Düzenleyici

Yeşil elmanın düzenli tüketilmesi kalp ritmini de düzenler. İçeriğinde bulunana potasyumun hücre nemi konusunda faydalı olduğu bilinmektedir. Bu fayda da kalp atışlarının düzgün olması açısından etkilidir. Aç karna tüketilmesi ile vücudun ihtiyacı olan gerekli potasyumun bir miktarı sağlanmış olur.

Cilt Güzelliği

Yeşil elma cilt sağlığına faydalı bir üründür. İçerdiği antioksidanlar sayesinde cildinizde biriken toksinlerin atılmasını sağlayarak cildinizin daha canlı , daha sağlıklı ve daha genç görünmesini sağlar.

Alzheimerı Önler

Yeşil elmanın aç karna ve düzenli tüketilmesi ilerleyen yaşlarda yaşanacak olan nörolojik problemlerin önlenmesi adına  faydalıdır.