Vücut Şekillendirme Nedir?

Kilo verme hedefine ulaşmak her zaman takdire şayan bir şeydir, ancak vücudun üzerinde, sünmüş deri bırakma da dahil olmak üzere önemli etkileri olabilir. Bu, egzersiz ve diyet seçimleri, bariatrik cerrahi veya liposuction prosedürleri ile gayretli kilo kaybından kaynaklanıyor olsun, sonuçların genellikle aynıdır – bir önceki ağırlığının sabit bir hatırlatıcısı olarak hizmet veren sünmüş cildin göze çarpmayan kıvrımları. Bu tip hızlı kilo kaybını takiben birçok insan, esansiyel yağlara ve cildin sıkılaştırılması ve tonlanması için diyetlere ve bazı egzersizlere yönelir, ancak bu stratejilerin birçoğu bazı zamanlar sorunu tam olarak çözemez. Bu noktada, birçok insan bu zorlu sorunu çözmek için vücut şekillendirmeye yönelir.

Vücut Şekillendirme Nedir?

Vücut şekillendirmesi, adından da anlaşılacağı gibi, tipik olarak önemli bir kilo kaybı döneminden sonra vücudun görünümünü veya hatlarını yeniden şekillendirebilen bir prosedür grubudur. Her yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde 75.000’den fazla insanın bir tür vücut şekillendirme prosedürü vardır, ancak bu prosedürler dünya çapında bir şekilde uygulanmaktadır. Bariatrik cerrahi liposuction ameliyatlarında, bazı doktorlar, aynı operasyon sırasında vücut şekillendirme prosedürlerini gerçekleştirir, çünkü komplikasyon riskini en aza indirir.

 

Kilo kaybını takiben bu gevşek deri kıvrımlarını tecrübe eden vücut bölgeleri arasında gövde ve mide, kollar, uyluklar, göğüs, boyun ve kalçalar bulunur. Sadece bu gevşek cilt lekeleri, bir önceki obezitenin hoş olmayan anımsatıcıları değil, aynı zamanda, kıvrımların, cildin diğer kısımlarına sürtüğü ve enfeksiyona eğilimli hale geldiği tahrişe yatkındır. Dahası, vücut kokusundan mantar enfeksiyonlarına kadar değişen hijyenik sorunlar, cildin bu fazlalık katları vücutta mevcut olduğunda daha olasıdır. Bu nedenle son yıllarda sadece obezitenin değil aynı zamanda daha sonraki kilo kaybının da göz önüne alınması için çeşitli “kaldırma” prosedürleri geliştirilmiştir.

Vücut Şekillendirme Prosedürleri

En yaygın vücut şekillendirme süreçleri, hepsi cerrahi prosedürler olan kol kaldırıcılar, göğüs kaldırıcılar, mide kaldırıcılar ve alt vücut kaldırıcılarıdır. Son yıllarda, ultrason terapisi, düşük seviye lazer tedavisi, cryolipolysis ve emme masajı gibi bazı cerrahi olmayan yaklaşımlar da geliştirilmiştir. Ayrıca yine izler bitkisel yağlardan bu konuda faydalanabilirsiniz ve vücut şekillendirme sporlarınıza devam etmelisiniz. Bu tür estetik cerrahiler son tercihiniz olmalı, bize göre.

 

Bize bu kelimelerden ulaştınız: vücut şekillendirme hareketleri, vücut şekillendirme ameliyatı, vücut şekillendirme korse, vücut şekillendirme aletleri, vücut şekillendirmek, vücut şekillendirmek için hangi spor yapılmalı, vücut şekillendirme ameliyatları fiyatları, vücut şekillendirme hareketleri bayan, vücut şekillendirme sporları, vücut şekillendirme erkek, vücut şekillendirme, vücut şekillendirme programı, vücut şekillendirme yöntemleri, vücut şekillendirme uygulaması, vücut şekillendirme aleti, vücut şekillendirme Ankara, vücut şekillendirme aksesuarları

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır