Saç Nasıl Boyanır?

Evinizde saç boyama sırasında kullanacağınız saç boyaları kimyasal içerikli olduğundan, sağlıklı olmasa da en iyi olanını tercih etmelisiniz. Bu boyaların içerisinde saç tellerine tutunmalarını sağlayacak pigmentler bulunur. Bunlar kimyasal özellikte olduğundan bazı zararlara neden olabilir. Boyalar uygulandıkları yerde içerisinde bulunan kimyasallar nedeniyle kaşıntı oluşturabilirler. Saçlarını devamlı olarak boyayan kadınların saç uçlarında kurumalar ve kırılmalar ortaya çıkabilir. Saç boyamanın amacı saçınıza renk vermektir. Erken yaşta saçlarını boyatan kişiler, erken yaşlarda saçlarının yıpranmasına neden olurlar.

dogal_sac_boyama_yontemleri_1Bu sebeple saçlar gerekmediği müddetçe boyanmamalıdır. Boyanın asıl amacı beyaz renkte ki saçların kapatılmasıdır. Boyaların markasına göre farklılık göstermesi, kullanılan malzemelerden kaynaklanmaktadır. Bazı boyaların renkleri daha iyi renk oluşumunu sağlamaktadır. Kişilerin arzularını yerine getirebilen boyalar en iyi olanıdır. Lakin evde yapılacak bu işlemde dikkatli olmakta yarar vardır. Dipten uca doğru uygulanan bu yöntem, saçları yıpratacaktır. Saç boyalarındaki kimyasallardan korunmak için devamlı olarak bitkisel yağları saçlarınıza uygulamanız gerekmektedir. Ayda bir kez yapılan boyamayı, daha uzun sürelere çıkararak kendinizi koruyabilirsiniz. İlk olarak hangi saç rengi istediğinizi ve saçınıza uygun olan tonu seçin. Saçlarınızda beyazlar varsa, bunları kapatabilecek özellikteki boyaları tercih etmelisiniz. Saçlarınızda kırıklar varsa bunları temizletmelisiniz.

sac_kopuguSaç boyanızı rengini tercih ettiğinize göre, kullanmanız gereken yıkanınca çıkan cinsten olmalıdır. Bu türde boyalar 25 yıkama boyunca renklerini koruyabilirler. Boyanın içerisinde bakım paketi var ise boyamaya başlamadan önce bunu uygulamalısınız. Saç boyasının talimatlarını okuyarak bunlara göre hareket ediniz. Tüm malzemeleri hazırlayıp işleme başlayınız. Saç boyasının değebileceği alın, yanak gibi istenmeyen bölgelere vazelin sürünüz. Bunu yaparsanız boyadan sonra leke kalmayacaktır. Boyayı uygularken eldiven kullanınız. Cereyanın olduğu ve ateşin olduğu yerlerde boyalı saçla beklemeyiniz. Bu saç bakımı etkileyecek bir unsurdur. Saçınızda boyayı bekletme süresini aşmamaya dikkat ediniz. Uzun süre bekletilen boyalar, istenilen sonucu vermeyecektir. Boyalı saçları geniş tarak ile tarayınız. Boyama işleminden sonra saçlarınıza şekil vererek, saç renginizi korumak için, klor ve güneşten uzak durmanız, kurutma makinesi gibi cihazlardan mümkün olduğu kadar kaçınmalısınız.

sac

Bunlar ilginizi çekebilir:

Cilt bakım ürünleri, kozmetik ürünleri, saç bakım ürünleri ve diğer ürünlerimizden faydalanmak isterseniz linke tıklayarak www.simdisatinal.net sipariş verebilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

saç, saç bakımı, saç boyama, güzellik, saç boyama nasıl yapılır, evde saç boyama nasıl olmalıdır, saç boyama sırasında dikkat edilmesi gerekenler