Prostat Büyümesi Nasıl Geçer?

Prostat için en etkili ev ilaçları arasında balık yağı, soya, C vitamini, selenyum, keten tohumu, nar suyu, çinko, kabartma tozu, kenevir yağı, likopen, prostonor, kırmızı biber, siyah kimyon, ısırgan otu, aerobik egzersiz, meditasyon ve yogadır.

Prostat Büyümesi

Prostatınızı küçültmenin yollarını arayan çoğu erkek gibiyseniz, muhtemelen prostat büyümesi (BPH) olarak bilinen genişlemiş bir prostatın semptomlarına sahip olabilirsiniz. BPH semptomları noktüriyi (gece idrara çıkma), idrarda tereddüt etmeyi, durup gitmeyen bir idrar akışını, daha zayıf bir idrar akışını ve mesanenizi tamamen boşaltamamayı içerebilir. Bu semptomlar sağlığınızı tehdit etmemekle birlikte (mesanenizi boşaltmamaktan kaynaklanan enfeksiyon riskinin yanı sıra) yaşam kalitenizi büyük ölçüde etkiler ve prostat sağlığınızın optimize edilmediğini gösterebilir.

 

Prostatınızı küçültmenin yollarını araştırmaya başlamadan önce, büyüklüğün kendisinin mutlaka önemli olmadığını unutmayın. BPH semptomları olmadan genişlemiş bir prostata sahip olabilirsiniz, normal boyutta prostatı olan başka bir erkek ise ileri derecede idrar semptomları yaşayabilir. Sizin durumunuz ne olursa olsun, amacınız prostat sağlığınızı doğal yöntemlerle geliştirmek ve bu da prostat ve idrar sağlığınızda olumlu değişiklikler yapmanızı sağlayacaktır.

Prostat sağlığınızı en üst düzeye çıkarmanın en iyi yolları, doğru yiyecekleri yemeyi, yanlış olanları önlemek, kilo vermek, sağlıklı bir kiloyu korumak, günlük egzersiz yapmak ve hormonlarınızı yönetmek anlamına gelir. Bu arada yarımcı olması için prostat damlası kullanabilirsiniz. Stres düzeyinizi yönetmek ve inflamasyonla mücadele etmek için adımlar atmanız da önemlidir. Prostatınızı küçültmek için yapacağınız şeyler, prostat sağlığınızı geliştirebilir ve diğer prostat sağlığı problemlerini (prostatit veya prostat kanseri gibi) riskini azaltabilmektedir.

 

Hem prostat hem de idrar sağlığınızı destekleyen birçok iyi araştırılmış prostat takviyesi vardır. Takviyeler, vücudunuzun hormonlarınızı düzenleme ve doğal prostat büyüklüğünü destekleme çabalarını destekleyebilir. Takviye etmenin bir diğer yararı ise, çoğunun bağışıklık sistemini güçlendirici antioksidanlar bakımından zengin olmaları ve iltihaplanmanın doğal olarak yönetilmesine yardımcı olabilmeleridir.

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: prostonor nedir ne işe yarar, prostonor yan etkileri, prostonorum, prostonor gittigidiyor, prostonor damla, prostonor iletişim, prostonor eczanelerde satılıyormu, prostonor n11, prostonor damla ne işe yarar, prostonor bitkisel destek kürü, prostonor, prostonor nedir, prostonor amazon, prostonor bitkisel kür, prostonor damla fiyatı, prostonor damla kullananlar, prostonor damla nedir, prostonor damla nasıl kullanılır

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.