İlişki sırasında vajinada yanma neden olur?

İlişki sırasında vajinada yanma neden olur?

Kadın sağlığı sorunlarından pek çok kadının yakındığı ve sıklıkla husule gelen cinsel ilişkide vajinada yanma hissi pek çok faktöre bağlı olarak oluşan bir problemdir. İlişki esnasında vajinada yanma olması kadınları ilişkiden soğutan bir durum olduğundan sorunun hangi nedenlere bağlı olduğu araştırmalı ve nedene yönelik tedavi uygulanmalıdır.

İlişki esnasında yanma her kadının ilk cinsel deneyiminden sonra ortaya çıktığı gibi, ilişkide en aktif olunan dönemlerde de husule gelmektedir. İlişki esnasında vijanada yanma olmasının nedenlerinin başında kronik vajina enfeksiyonları gelmektedir.

Vajina enfeksiyonun yanı sıra vajina iltihabı da vajinada ilişki esnasında yanma sorunun husule gelmesinde rol oynar. Bir başka neden ise, yeterinde ıslanma olmada ilişkiye başlamak ve partnerin aşırı zorlamasıdır.

İlişki esnasında vajianada yanma

cinsel ilişkide vajinada yanma neden olur, cinsel ilişkide vajinada yanma sebepleri, ilişki sırasında vajinada yanma, ilişki sırasında vajinada yanma nedenleri, ilişki sırasında vajinada yanma sebepleri, ilişkide vajinanın yanması neden olur