Erik kilo aldırır mı?

Yaz aylarında severek tükettiğimiz meyvelerden biride erik olmuştur. Birbirinden farklı çeşitleri olan erik kimi zaman ekşi kimi zaman tatlı kimi zaman ise mayhoş bir tada sahip olmuştur. Ancak hepimizin severek tükettiği erik aynı zamanda farklı soruların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu sorulardan biride eriğin kilo almamız üzerinde etkisi olup olmadığı olmuştur. Özellikle diyet yapan kişiler tarafından merak edilen bu soru diyet yaparken erik tüketmenin kilo aldırma korkusundan oluşmuştur.

Özellikle A ve C vitaminleri bakımından zengin olan erik aynı zamanda lif, potasyum, bakır ve mineral bakımından da zengin içeriğe sahip olan bir meyvedir. Özellikle ekşi olması nedeniyle hamilelerin de sık sık aş erdiği erik sağlık açısından da oldukça önemli etkilere sahip bir meyvedir. Aynı zaman da sindirimin daha hızlı çalışmasına neden olan eriğin tüm çeşitleri kalori olarak hemen hemen aynıdır. İçerisinde büyük oranda su bulunduran erik, aynı zamanda şeker oranı düşük olan meyvelerdendir. Bu nedenle hem diyetiniz de hem de normalde rahatlıkla tüketebilceğiniz bir meyvedir. Ancak kalori bakımından düşük olması düşünülerek tüketilen erik bazı kimseler tarafından yanlış tüketilmesinden dolayı kalori miktarını yükseltmiştir. Özellikle eriği tuza batırarak tüketmeniz erikten alacağınız kalori miktarının yükselmesine neden olmaktadır. Bu nedenle eriği sade olarak tüketmeniz erikten en az şekilde kalori almanıza yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

erik, erik kaç kalori, erik kilo aldırır mı, erik kilo yapar mı, eriğin özellikleri, erik yemek kilo yapar mı, erik yemek kilo aldırır mı, erik aş ermek, erik yemek şişmanlatır mı, erikte bulunan vitaminler, erikte hangi vitaminler bulunur, erik yemenin faydaları, yeşil erik, sarı erik, kara erik, siyah erik, tuzlu erik, eriğin etkileri, sulu erik, erik tüketmek kilo yapar, erikte hangi vitamin vardır