Eğlenerek Kilo Verin! Zumba Dansı!

Yeni Latin rüzgârı Zumba dansı ile oldukça eğlenerek kilo verebilirsiniz! Samba, rumba gibi hareketli, yoga gibi esnek olan bu dans çeşidinde kendinizi ritme bırakın ve kilo vermeye başlayın!

Yeni başladıysanız sık yoğun hareketler sizi biraz yorabilir. Hele ki vücudunuz katı ise sakın ümitsizliğe kapılmayın. Biraz zorlanabilirsiniz ama zumbaya devam ederseniz vücudunuz esneklik kazanacaktır.

Dansı ve sporu aynı ayna yaptıran eğlenceli aerobik dersidir. Öncelikte evde videoları izleyip sonradan eğer isterseniz spor salonlarına gidebilmeniz mümkün! Zaten evde video izledikten sonra gaza gelmemek mümkün değil! Ama ilk defa yapacaklara tavsiyemiz evde birazcık çalışmaları olacaktır. Netice de bu da bir dans türüdür.

Zumba dansı vücudunuzdaki her kası itina ile çalıştırır, müthiş ter döktürür. Tüm vücudunuz çılgınlar gibi çalışır ve bütün bunlar olurken çok eğlenirsiniz.

Latin müziğinin eşsiz ritmi, dans etmenin verdiği o mutluluk ile kilo vermek istiyorsanız Zumba dansını mutlaka deneyin!

Diğer sporlar gibi sıkıcı ve zor değil. Aksine eğlenceli ve aktiftir. Hareket etmeyi seven insanların tercih edeceği bir spor türüdür.

Ancak söylemeliyiz ki öyle çok eğlenceli olduğuna bakmayın aşırı yorucudur. Binlerce kalori yakarsınız! Şu ana kadar hiç denemediyseniz mutlaka ama mutlaka deneyin.

Yalnız zumbayı sadece kadınlar yapar diye düşünüyorsanız hemen uyaralım. Zumbayı erkeklerde pek tabii yapabilir.

Madem bu kadar zumbadan konuştuk sizlere birkaç Zumba dansı örneği koymak istedim.

Evet, sevgili okur! Eğlenerek zayıflamanız dileği ile!