Aşk, kelimenin tam anlamıyla havada!

Kokular ve sevgi arasındaki bağlantı

Aşk, kelimenin tam anlamıyla havada!

Kokular ve aşk arasındaki bağlantı hakkında biraz daha derin konuşmak istiyoruz. Kokular duygularımızı etkiler mi? Eh, kokular! Ruh halimiz, duygularımız ve hatta birisine karşı hissettiğimiz cinsel çekim üzerinde bir etkisi olabilir! Şok edici değil mi?

Kokuların duygularımız üzerindeki etkisi nedir?

Koku duyusu beş duyu arasında kabul edilir, aynı şekilde, her türlü sevgi arasında gizli sevgi göz önünde bulundurulur, her ikisi de genellikle hafife alınmaz ama günlük yaşamımız üzerinde yoğun bir etkiye sahip oldukları için kesinlikle güçlüdürler. Sevdiğimiz bir insanı düşünürken, çoğumuz vücut kokularını, özel kokularını veya parfümlerini hatırlayabiliriz. Koku ve hafıza arasında güçlü bir bağlantı var.

Kokular aşkı nasıl etkiler?

Kokular, duygular ve cinsel tepkiler hepsi aynı beyin bölgesinde işlenir. Daha sonra ilk görüşte aşk hakkında konuşmalı mıyız?

Daha sonra, bilimsel olarak gösterilmemesine rağmen, feromonlardan da bahsedebiliriz, vücudumuzun üretebileceği ve özgürleştirebileceği kimyasal maddelerin, başka insanlara ulaşabileceğine ve bunlara bir yanıt oluşturabileceğine inanılır. Yine de herkesin feromonlara aynı şekilde tepki vermediği düşünülmektedir. Sevgilerde farklıdır, hepimiz aynı insana aşık değiliz, aynı kokuları da sevmeyiz.

Hepimiz, insanlarda ve hayvanlarda kokunun öneminin tamamen farkında değiliz. Size bir örnek vermek gerekirse: bazı erkek kelebeklerin 20 km uzaktayken bile dişi kelebekler koklayabildiğini biliyor muydunuz?

 

İşte bu nedenle Aşk Parfümü gibi parfümler yoluyla çekici kokuları destekleyerek ilişki de koku duyusunun önemini vurgulanmaktadır.

Ve her zaman hatırla, aşk tam anlamıyla havada!

Bu makalede yazılan yazılar sadece bilgi amaçlıdır

Aşk parfümü bir ilaç değildir, takviye edici üründür!

BİZE BU KELİMELERDEN ULAŞTINIZ: aşk parfümü yorumları, aşk parfümü işe yarıyor mu, aşk parfümü oyunu, aşk parfümü ebru Polat, aşk parfümü nedir, aşk parfümü bigboss, aşk parfümü video, aşk parfümü bayanlar için, aşk parfümü sipariş ver, aşk parfümü ekşi, aşk parfümü

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.