Yağ Yakmak İçin Öneriler

Kilo verme işini gözünüzde büyütmeyin. Kolayca uygulayabileceğiniz bu yöntemlerle zayıflamanız mümkün. Kilo vermeye başlamak için ihtiyacınız olan tek şey azim. Aldığınız kalorileri ve yağları azaltacak öneriler.  Aslında bildiğiniz ama uygulamadığınız bu öneriler aslında çok kolay. Yapmanız gereken harekete geçmek.

1.Meyve suyuna maden suyu karıştırın. Bunu yaparken normalde içtiğiniz meyve suyunun yarısını kullanacağınız için kalori miktarı önemli miktarda azalacaktır.

2.  Yapılan araştırmalara göre tüm gün şekersiz sakın çiğnemek metabolizma hızını %20 oranında artırmaktadır.

3.Yediğiniz her acur cubur karşılığında çocuğunuza veya dilenciye para verin.

zayıflama

Paracıklar cebinizden eksilmeye başladığında hayır demeyi öğreneceksiniz.

4-Ambalaj üzerine dikkat edin. Ürünün kalorisi genellikle 100 gram üzerinden hesaplanır. Eğer yediğiniz şey 100 gram ve üzeriyse fazla kalori alıyorsunuz demektir.

5- Kafein, yağ asitlerinin açığa çıkmasını sağlar. Böylece daha kolay yağ yakarsınız. Yeşil çayda bulunan kafein miktarı ise oldukça fazladır. Bu nedenle yürüyüşe çıkmadan veya spor yapmadan önce mutlaka yeşil çay için.

6-Dışarıdan yemek yediğiniz zaman kalori alımınız daha çok alır. Bu nedenle işe vesaire giderken kendinize ufak sandviçler hazırlayın.

7. Salatayı tuzsuz ve yağsız yiyemiyorsanız sos olarak nar ekşisi ve limon kullanabilirsiniz.

8.Meşrubat tercihinizi sudan yana kullanın. Yanınızda şişe bulundurmanız çok faydalı olur.

9-Her 10 kadında biri tiroid bezlerinin yeterince iyi çalışmamasından dolayı kilo verememekte. Mutlaka kan testi yaptırın ve ona göre zayıflamaya çalışın.