Saç Bakımı hakkında bilinmeyenler

saç bakımıİnsan görüntüsüne güzellik ve çekicilik katan en etkili etkenler arasında  yer almaktadır. Saçların canlılığı ve parlaklığı güzel görüntüye etki eden önemli bir husustur. Bu sebeple saçlarımızın bakımı hakkında bilgili olmamız gerekmektedir.

Saç bakımı yaparken yaptığınız yanlış uygulamalar saçlarınızın canlılığını kaybetmesine ve dökülmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple saç bakımı yaparken doğru bakım ürünleri seçmek ve doğru bakım uygulamalarını uygulamak önemlidir. Yapılacak uygulamaların ne gibi saçlar üzerinde etkili olduğunu araştırarak yapmanız en sağlıklı yöntem olacaktır.

Saç bakımı yaparken kullandığınız ürünleri doğru seçiniz. Her saç tipi farklı yapıda olduğu için uygun olmayan besleyici kremler ve şampuanlar saç yapınızın değişmesine ve bozulmasına neden olur. Saç kök kalınlığı, saç yapısı, cilt yapısı gibi belli unsurlar saçların yapısına etki eden hususlardır. Saç yapınıza ve cilt yapınıza göre seçeceğiniz bakım ürünleri ile daha sağlıklı bir saçlara sahip olabilirsiniz. Saç bakım ürünleri almak yerine kendi yapacağınız saç bakım maskeleri ile saçlarınızı canlandırmanızı tavsiye ederiz.

Doğru saç yıkama şekli de saç bakımı ve saçların yapısı için önemli bir husustur. Saçları çok soğuk su da ve çok sıcak su da yıkamak da yapılan en büyük hatalar içerisin de yer alır. Yapılması gereken ılık bir su ile yıkanan saçı parmak uçları ile diplerin masaj yapılarak yıkanmasıdır. Saçlarınızın avucunuzun içine doluşması ile birlikte yapılan bu masaj uygulaması köklerin daha çok canlandırılır.