Libidoyu azaltan yiyecekler

Libidoyu azaltan yiyecekler

Kısaca cinsel isek olarak tanımlanan libido, bazı kişilerde oldukça yüksek olduğundan dolayı özellikle de bu kişiler evlilik hayatlarında eşleri ile bir takım problemler yaşarlar. Bu durumda yapılması gereken en etkili yöntemler arasında ya libido azaltıcı ilaçlar kullanılacak ya da doğal yollarla libido düşürülecektir. Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre libido azaltan yiyecekler şunlardır:

Cinsel isteği düşüren yiyecekler

Kafeinli içecekler içmek, alkol kullanmak, kolesterol bakımından yüksek yiyecekleri tüketmek, yağlı gıdalara yönelmek, kızarmış, dondurulmuş gıdalar ve abur cubur çeşitleri libidonun düşmesine sebep olur. Eğer libidonuz yüksek ise bu tür gıdaları tüketmekten kaçınmalısınız.

Libidosu oldukça yüksek olanların bu besinleri tüketmeleri cinsel isteklerinin biraz azalmasına olanak sağlayacaktır. Ancak bu gıdalar sağlık açısında çok faydalı olmadıkları için aşırı tüketiminden kaçınılmalıdır.

cinse isteği düşüren yiyecekler, cinsel isteği azaltan yiyecekler, hangi yiyecekler libidoyu azaltır, libidoyu azaltan yiyecekler hangileridir, libidoyu azaltan yiyecekler neler, libidoyu azaltan yiyecekler nelerdir, libidoyu düşüren besinler, libidoyu düşüren gıdalar, libidoyu düşüren yiyecekler