Kızlık zarı ameliyatı nasıl yapılır?

Kızlık zarı ameliyatı nasıl yapılır?

Kadın doğum uzmanlarının alanına giren bir ameliyat işlemi olan kızlık zarı dikimi, flep yöntemi ve geçici yöntem olmak üzere iki şekilde yapılmakta, çoğu zaman başarı elde edilse de başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali de bulunmaktadır. Lokal anestezi altında yapılan kızlık zarı dikimi ameliyatında komplikasyon gelişme olasılığı yok denecek kadar azdır. Peki kızlık zarı ameliyatı nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikim ameliyatı yaklaşık olarak 25 dakika sürmektedir. Sadece bölgenin uyuşturulmasıyla yapılan ve oldukça basit olan bu ameliyatta seçilen yönteme göre uygulaması zamanı belirlenir. Eğer kişi geçici kızlık zarı ameliyatını tercih etmiş ise, cinsel ilişkiye girmeden 3-4 gün önce, flep yöntemini tercih etmiş ise en az bir yıl öncesi ameliyata alınır.

Geçici kızlık zarı dikimi ameliyatında vajina incecik bir iplikle dikilir ve ilişki esnasında bölgede kanama husule gelir. Bu kanama gerçeği yansıtır. Flep yöntemi kalıcı bir uygulamadır. Flep, vajina duvarından kaldırılan bir dokuya denmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde bu dokudan yararlanılır. Cinsel ilişki esnasında penis bu bölgeye değdiği zaman dokular yırtılır ve kanama meydana gelir.

Kızlık zarı tamiri kesinlikle kadının partneri tarafından anlaşılmaz. Böyle bir işlem gerçekleştiği sadece uzman hekimler tarafından anlaşılabilir.

kızlık zarı ameliyatı, kızlık zarı dikim ameliyatı, kızlık zarı dikimi, kızlık zarı dikimi nasıl olur, kızlık zarı dikimi nasıl oluyor, kızlık zarı dikimi nasıl yapılır, kızlık zarı tamiri diktirme, kızlık zarı tamiri nasıl yapılır