Kadınlarda cinsel isteği artıran yiyecekler

Kadınlarda cinsel isteği artıran yiyecekler

Cinsel istek yani libido denilen durum kadınlarda 35 yaşına kadar artış gösterirken 45 yaşına kadar sabit bir çizgide ilerlerken 45 yaş sonrasında ise düşüşe geçmektedir. Bu son derece normal bir durum olarak kabul edilirken, bu yaşların öncesinde gerçekleşen durumlar pek normal sayılmamaktadır. Kadınlarda cinsel isteği düşüren etkenler ise genellikle hamilelik, depresyon, stres ve sıkıntı yaşanan dönemlerdir. İşte bu dönemlerde cinselliği aktif olan kadınların yemesi gereken libido arttırıcı, cinsel isteği yükselten yiyecekler.

Kadınlarda cinsel isteği hangi yiyecekler arttırır

  • Yulaf ezmesi
  • Çikolata
  • Papaya
  • Küçük kırmızı acı biber
  • Soya sütü

 

Yukarıda listelenmiş olan yiyecekler kadınlarda cinsel isteği arttıran gıdalardır. Bu gıdaların tüketimi, genital bölgedeki kan akışını hızlandıracak ve cinsel isteğin artmasına muavenet edecektir. Aynı zamanda bu gıdaların tüketimi ile beyindeki nörotransmitterler de harekete geçiyor ve kadınlarda cinsel istek artıyor.

kadınlarda cinsel isteği arttıran yiyecekler, kadınlarda cinsel isteği hangi yiyecekler arttırır, kadınlarda cinsel isteği yükselten gıdalar, kadınlarda cinsel isteği yükselten gıdalar nelerdir, kadınlarda cinsel isteği yükselten yiyecekler