İstediğini Yiyerek de Formunu Koruyabilirsin

yiyerek-kilo-vermenin-sirlariYemekten bir türlü vazgeçemiyor musunuz? Kilolarım veya fazlalıklarım yavaş yavaş gitsin mi diyorsunuz. Evet, bu da mantıklı bir seçim sağlıklı bir durum da aslında çünkü metabolizma farklılık gösteren bir şey ve biz bu durumu belki de bir sonuca neticeye ulaşmak için kullanabiliriz çünkü yavaş giden kilolar aslında emin adımlarla ilerlediğimizi gösterir.

Bu yüzden size önerebileceğim istediğini yiyerek zayıflama diyeti. Şimdi bu diyetten biraz bahsedelim: bu diyetteki temek hedef uygulayan kişinin ortalama olarak haftada 1 kilo vermesidir. Günlük kalori ihtiyacı ise 1500 kaloridir. Genellikle her hafta birer kilo vererek hem yavaş hem de daha emin olarak kilo vermek isteyen kişiler tarafından bu diyet uygulanmaktadır. İsteyenler gün içerisinde 2 kase kadar yoğurt ve 2 bardak ayran yemek aralarında tüketebilirler. Özellikle çay kahve tüketimi mutlaka şekersiz çay ve sütsüz kahve olarak içilmelidir. Çoğunlukla havuç bir salata olarak değil sebze olarak sayılmalıdır ancak hazırlanan bir havuç salatası sebze yerine geçebilir. Ancak patates kuruyemiş kızartma çeşitleri ve hamur işleri kesinlikle yenmemelidir. Meşrubatlar ve meyve suları da hiçbir şekilde diyet programında yoktur. Mümkün olduğunca sebze ağırlıklı olarak beslenilmelidir. Ayrıca kişinin isteğine göre kıymalı ya da kıymasız olarak yapılabilir. Şunu unutmamak gerekir ki sebze yemeğine eklenecek zeytinyağı yemek piştikten sonra eklenir ise daha lezzetli olur ve daha düşük kalorili yemek yemiş oluruz. Mutlaka günlük düzenli olarak çorba tüketimi olmalıdır. Öğlen yemeklerinde diyet programını uygulayan kişinin isteğine göre et, balık tavuk ya da köfte yiyebilirsiniz. Bu diyet programının günlük menüleri:

Sabah kahvaltısı:1 dilim ekmek, domates salatalık, beyaz peynir, şekersiz çay/ kahve

Öğle Yemeği: isteğe göre 1 kase çorba ya da 1 dilim ekmek, isteğe göre 5 adet kadar köfte, balık. Et ya da tavuk yada6 yemek kaşığı sebze yemeği isteğe bağlı olarak kıymalı,6 yemek kaşığı bakliyat

İkindi: bir dilim ekmek ile beraber beyaz peynir ya da bir meyve

Akşam Yemeği: Öğlen yemeğindeki yemekler akşam yemeği içinde geçerlidir.

Gece:1 adet kraker ve beyaz peynir