İlişki sırasında koku neden olur?

İlişki sırasında koku neden olur?

Normalde her kadından berrak, beyaz renkli, kokusuz, yumurtlama döneminde sümüksü ve yapışkan bir görünümde akıntı gelmesi son derece doğal olurken, bu akıntının şiddetlenmesi, yapısında değişiklik husule gelmesi ne yazık ki sağlık problemine işarettir. Bilhassa da ilişki sırasında gelen kötü kokulu akıntı vajinada bir şeylerin yolunda gitmediğinin göstergesi olur ve bu durum vajinada sağlıklı ortamı sağlamakla görevli olan bir takım faktörlerinde dengesinde bozukluğu göstergesidir.

İlişki sırasında kötü koku nedenleri

Vajinada sağlıklı ortamı sağlayan faktörlerde husule gelen dengesizlik vajina enfeksiyonlarını ortaya çıkartır. İlişki sırasındaki kötü kokunun da sebebi budur. Vajinada enfeksiyon oluşumundan dolayı akıntının rengi değişir ve normalde kokusuz olan bu akıntı kötü kokar.

Vajina enfeksiyonlarının sebebi ise, bölgenin temizliğine dikkat edilmemesi, vajinal duş yapılması, şeker hastalığı, gebelik, doğum kontrol haplarının ya etkisi, sabun ve banyo köpüğü gibi pH’sı uygun olmayan ürünler kullanımı ve antibiyotik alımıdır. Ayrıca günlük ya da özel gün için kullanılan pedlerin de enfeksiyona yol açtığı görülür. tüm bunlar vajinada enfeksiyona sebep olan sorunlardır ve vajinal enfeksiyonda ilişki esnasında koku gelmesinin nedenidir.

cinsel ilişkide koku gelmesi, cinsel ilişkide kötü koku, cinsel ilişkide kötü koku nedenleri, ilişki esnasında kadınlardan koku gelmesi, ilişki sırasında kötü koku neden olur, ilişki sırasında kötü koku nedenleri, ilişki sırasında kötü koku sebepleri, ilişkide kötü koku gelmesinin nedenleri