Diyet Yaparken Hormonların Önemi!

682960_detayDiyette olması gerekenler arasında sağlıklı beslenme, diyette bulunması gerekenler, yapılan sağlıklı yürüyüşler yer alır, bunların dışın da aslında en önemli olan noktalardan birisi hormonlardır. Şöyle bakıldığında en önemli şeydir de diyebiliriz çünkü bazen kilo almak için sadece hormonlar bile yetebiliyor. Hormonlarla ilgili diyetlere baktığımızda temel de 3 aşamadan oluşur. İlk olarak hormonları dengelemek ve yeniden dizayn etmektir bu sayede sağlığınızı yeniden kazanmanıza sebep olacak durumlar yaşarsınız yeme alışkanlıklarınızı yeniden dizayn ederek kadın ve erkeklerde doru kilo kaybı sağlanır.

Hormonlarla ilgili diyetlerde yani hormonları düzene sokmak içini olan beslenme programlarında tercih edilen gıdalar koruyucu ve katkı maddesinden arınmış olmalıdır. Bu tüketim ile ilgili durum yalnızca hormonsal düzen için değil sağlık ve uzun bir yaşamın sırrı içinde gereklidir.

Hormonları düzenlemeye dayalı besinlerin detoks düzeyinde olabilecek; glütensiz gıdalar, sebzeler(mısır hariç),meyveler ( narenciye kurutulmuş ve konserve olanlar hariç), yemişler, tohumlar, balık, at, koyun ve keçi peyniri, zeytin, avokado, süt ve süt ürünleri olmalıdır.

Detoks sürecinin ardından, diyetinizdeki 2. Evre olan doğru olan yiyeceklerin sizin için ne zaman nasıl tüketileceği konusunda çalışmalar başlar. Bu aslında hormonlarınızı etkileyen bir dizi yemek listesidir. Öte yandan bu süreçte organik olmayan tüm gıdalardan tamamen uzaklaşır ve tamamen işlenmiş yiyecekleri hayatınızdan çıkarırsınız ve bu zaman içerisinde mutlaka gün içerisinde 8 bardak su içmek gereklidir.

Kurallar basit, eğer doğru gıdaları tüketirseniz ve zamanı doğru kullanırsanız hormonların düzensiz salınımlarından doğan olumsuzlukları engelleyebilirsiniz, bu kilo vermenizdeki olumsuz engelleri kaldıracaktır. Detoks uygulaması hormon düzenlenmesinde idealdir bu hormonsal diyetlerde hormonlarınız düzene gireceği için  bu sayede kilo vereceksinizdir zaten.