7 Günde 5 Kilo Verdiren Dukan Diyeti!

sglkli-zylfmkGünümüzün en ideal zayıflama metodlarından biri olarak kabul edilen Dukan Diyeti, her geçen gün yeni insanları zayıflatmaya devam ediyor. Besinleri gruplara ayırarak beslenmeyi hedef haline alan bu diyet türü, beslenmeyi öğrenmekle uygulanabiliyor. Dukan Diyeti kitabında yer alan besinlerle ilgili bilgilerin her biri size öğünleriniz hakkında bilgiler sunuyor. İşte beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan’ın beslenme ilkelerinden oluşan kitabından sizler için oluşturduğumuz 7 günlük expres diyet. Bu liste ile siz de 1 haftada 5 kilo verebilirsiniz.

Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

idealzayiflama.net ziyaretçilerine özel hazırladığımız bu listeyi 5 kilo ve aşağısında kilo fazlalığı olanların uygulaması gerekir. 7 günde 5 kilo verdiren diyet olarak bilinen Dukan Diyeti Listesi ile siz de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte deneyen milyonlarca kişide mucizevi etkiler yaratan Dukan Diyetli Listesi’nin haftalık diyet programı.

1 Haftalık Dukan Diyeti Listesi

1. Gün: Saf proteinler (Saf proteinler sınıfındaki besinler listenin en sonunda örneklendiriliyor)+ 1,5 kaşık yulaf kepeği+10 dk. tempolu yürüyüş + en az 2 lt su.

2. Gün: Saf proteinler + sebzeler+1,5 kaşık yulaf kepeği+12 dk. tempolu yürüyüş + en az 2 lt su.

3. Gün:Saf proteinler + sebzeler +2 meyve(üzüm, muz, kiraz hariç)+1,5 kaşık yulaf kepeği+14 dk. tempolu yürüyüş+ en az 2 lt su.

4. Gün: Saf Proteinler + sebzeler + 2 meyve(üzüm, muz, kiraz hariç) 1,5 kaşık yulaf kepeği+2 dilim tam buğday ekmeği+16 dk. tempolu yürüyüş+ en az 2 lt su.

5. Gün: Saf proteinler + sebzeler +2 meyve(üzüm, muz, kiraz hariç)+1,5 kaşık yulaf kepeği+2 dilim tam buğday ekmeği+40gr kadar yağlı peynir+18 dk. tempolu yürüyüş+ en az 2 lt su.

6. Gün: Saf Proteinler + sebzeler +2 meyve(üzüm, muz, kiraz hariç)+1,5 kaşık yulaf kepeği+2 dilim tam buğday ekmeği+40gr kadar yağlı peynir+200gr nişastalı gıda+20 dk. tempolu yürüyüş+ en az 2 lt su.

7. Gün: Saf proteinler + sebzeler +2 meyve(üzüm, muz, kiraz hariç)+1,5 kaşık yulaf kepeği+2 dilim tam buğday ekmeği+40gr kadar yağlı peynir+200gr nişastalı gıda+ ödül öğünü+20 dk. tempolu yürüyüş+ en az 2 lt su.

Saf Proteinler: Diyet listesinde yer alan saf proteinlerde sadece beyaz et, balık, yoğurt ve yumurtanın beyazını içeren bir beslenme öğünü hazırlamanız öneriliyor.